מונחים שחשוב להכיר כשניגשים לכתוב תסריט לסרט התדמית שלכם

June 16, 2014

לכאורה נראה שכתיבת תסריט לסרט תדמית היא משימה פשוטה למדי. אחרי הכול, מדובר בסרט של חמש עד עשר דקות לכל היותר וגם אם יורדים לפרטי פרטים, התסריט עצמו לא אמור להיות מסובך או מורכב מדי... לעומת זאת, המציאות בשטח מראה שהדברים אינם תמיד כה פשוטים וגם תסריט שכזה צריך לדעת כיצד לכתוב.

 

לפיכך, ישנם כמה מונחים או שאלות שחייבים להכיר ולהתחשב בהם לפני שניגשים לכתיבת התסריט:

 

איזה סוג סרט אתם רוצים לצלם?

 

גם סרטי תדמית נחלקים לרוב לכמה קטגוריות : סרטוני קידום מכירות, סרטונים לגיוס הון, סרטוני הדרכה נלווים למוצר וסרטים המתארים את המוצר עצמו ומיועדים לצרכי קידום מכירות. ערבוב בין סוגים שונים של סרטוני תדמית אינו מומלץ ועשוי ליצור סרטון שבסופו של דבר לא יהיה ממוקד מספיק לאף אחת מן הקטגוריות.

 

 

מיהו קהל היעד שלכם?

 

סרט תדמית יכול לפנות אל קהל יעד מקצועי כמו למשל מנהלים בחברות גדולות, או שהוא יכול לפנות אל הלקוח הפשוט הצורך מוצר מסוים כמו סכין גילוח. בדרך כלל חשוב להתמקד בקהל יעד אחד ולא אל מספר קהלים, גם אם סרט התדמית הוא ארוך ומעמיק יותר מסתם פרסומת...

 

 

מהו המסר העיקרי אותו תרצו להעביר?

 

ושוב פעם, בניגוד לסרטי פרסומת בהם המטרה שלנו היא לרוב למכור ישירות את המוצר, כאן המסר עצמו יכול להיות מורכב יותר. לדוגמה, בסדרת הסרטונים של קוקה קולה למחזור בקבוקים, המסר העיקרי היה "קוקה קולה רואה את עצמה כחברה המחויבת לשמירה על סביבה ירוקה" ולא רק "שתו קוקה קולה".

באילו אמצעים יופץ הסרטון? בעידן בו כל סרטון עולה אוטומטית ליו-טיוב, שאלה זו אולי נראית מיותרת, אך עדיין יש הבדל גדול בין מקרה בו הסרט מיועד לתצוגה בתערוכה ובין מקרה בו הוא יוצג בכנס מקצועי ובו כל תשומת הלב של הקהל תהיה מרוכזת בו. במקרה הראשון עדיף להשתמש בכתוביות נלוות או להסתמך בעיקר על התוכן הוויזואלי. לעומת זאת, במקרה השני אפשר ללוות את הסרט בקריינות לכל אורכו.

המדריך לסרט הסברה אפקטיבי

Please reload

טכניקות פשוטות שיביאו לכם לקוחות חדשים

July 2, 2014

1/2
Please reload

פוסטים נוספים

June 7, 2014

Please reload

חיפוש לפי תגיות
Please reload