מה ההבדל בין פרסומת לסרט תדמית?

September 2, 2014

מה ההבדל בין פרסומת לסרט תדמית?

 

כבעל עסק, מקוון או לא מקוון, בוודאי נחשפת למושג "סרט תדמית" כבר מספר פעמים. כגולש אינטרנט ממוצע ומעלה, בוודאי נתקלת בסרט שכזה לפחות פעם אחת, וקרוב לוודאי שיותר. אז מהו אותו סרט התדמית, מה הוא יכול לתת לעסק שלך, ומה בעצם מבדיל אותו מהפרסומת הממוצעת?

סרט התדמית הינו סרטון שנועד להעביר את מסרי החברה שלך ללקוח הפוטנציאלי – חברה, משקיע, לקוח פרטי, בצורה הטובה ביותר. שלא כמו בפרסומת, וכאן מונח ההבדל הראשון בסקירת ההבדלים שנציע מיד, שכן סרטון התדמית אינו נצפה בכפייה, כמו פרסומת, אלא מבחירה של הלקוח הפוטנציאלי.

 

ההבדלים העיקריים:

 

1. אורך הסרטון – פרסומת הינה אקט קצר ומהיר, לרוב כמה שניות בודדות. סרט התדמית הוא ארוך יותר, לעיתים אף 5-7 דקות, והסיבה להבדל זה נעוצה במטרות השונות של השניים, בהן נדון בהמשך.

 

2. תקציב – פרסומת היא מוצר יקר, מהפקתו ועד להפצתו באמצעי התקשורת. סרטון תדמית איכותי ניתן לייצר בתקציב נמוך, ולהפיץ בעלות מינימאלית עד אפס עלויות.

 

3. פוקוס – מיקוד העבודה בפרסומת היא לעורר תגובה רגשית חזקה ככל הניתן בכדי לצרוב בתודעת הצרכן הפוטנציאלי את המוצר אותו היא משווקת. בסרט התדמית נתמקד ביצירה של תמונה רחבה וחיובית, הכוללת, בין היתר, את המטרות והעקרונות של החברה, השימושים במוצר והשירותים שהיא מציעה, לעומק הדברים.

 

הפצה, קהל יעד ומטרות שימוש

 

4. הפצת הסרטון – בעוד שפרסומות מופצות באמצעי התקשורת השונים, הרדיו, הטלוויזיה, העיתונים וכיו"ב, הפצתו של סרטון תדמית נעשית לרוב במרחב הווירטואלי, דרך אתר YOUTUBE תוך הפצה ברשתות החברתיות וישירות לקהל היעד.

 

5. קהל היעד – קהל היעד של פרסומות הוא לרוב כל עם ישראל. הפרסומות משודרות ללא אפשרות לסינון ומיקוד, והרבה מהפרסומות אליהן אנו נחשפים אינן רלוונטיות לנו. סרטי התדמית לרוב מגיעים אלינו בתהליך סיקול ממוקד, והפצתם נעשית בצורה מדויקת לקהל הנכון ביותר, ועם אפקטיביות מרבית.

 

6. מטרות השימוש – בעוד שפרסומת משמשת כמנוף להעלאת המכירות של מוצר זה או אחר, סרטון התדמית מיועד לשמש כחומר הכרות ראשוני החושף את הצופה בפני הרעיון והמטרה של החברה או המוצר. אופיו דומה יותר למצגת, והוא שימושי כהכנה לפגישות עסקיות מכל סוג, לגיוס הון, לגיוס לקוחות ואף עובדים.

 

 

המדריך לסרט הסברה אפקטיבי

Please reload

טכניקות פשוטות שיביאו לכם לקוחות חדשים

July 2, 2014

1/2
Please reload

פוסטים נוספים

June 7, 2014

Please reload

חיפוש לפי תגיות
Please reload

עקבו אחרינו
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic