מרוץ המציאות המדומה וה-360

מרוץ המציאות המדומה וה-360

 

בימים אלה מתקיים מרוץ טכנולוגי מתחת לפני השטח. מרוץ זה הוא למעשה מרוץ שמתקיים בין חברות הטכנולוגיה ובין חברות הפרסום. מטרת המתמודדים במרוץ היא להיות הכי טובים בתחום המציאות המדומה (VR) – להביא את הלקוח לתחושה הכי קרובה למציאות שאפשר ובכך להביא את המוצר שלהם ואת חווית השימוש בו בצורה הטובה ביותר.

בעבר ניסו חברות רבות להמציא את הגלגל ולקדם את נושא המציאות המדומה אך נכשלו משום שהטכנולוגיה הייתה מגושמת ולא זמינה. נעשו ניסיונות רבים כמו טכנולוגית התלת מימד בקולנוע ובטלוויזיה, ניסיונות שלא צלחו. בימים אלה התחום שמתפתח במהירות הגדולה הוא תחום המציאות המדומה 360 (360 VR). בתחום זה ישנו

שימוש של טכנולוגיה ממוחשבת וטכנולוגיה פרקטית על מנת להנגיש את התחום.

 

 

 

טכנולוגיה פרקטית

 

טכנולוגיה זאת משתמשת בעיקר במשקפי VR מיוחדות אותן עונד המשתמש בעת הצפייה בסרט 360 מעלות. ההתקדמות בטכנולוגיה הפרקטית בתחום המציאות המדומה מתרכז דווקא בנגישות הפלטפורמה ובהזלה של המוצר והמובילה בתחום היא חברת גוגל העולמית. גוגל יצרה את משקפי המציאות המדומה שלה מקרטון זול ובכך הנגישה את הטכנולוגיה ואת חווית המשתמש לעולם כולו, גם לבעלי יכולות וגם למעוטי יכולת. עם משקפיים אלה מכניס המשתמש את מכשיר הסמארט-פון האישי שלו אל תוך האריזה, מצמיד אותה לעיניו וצופה בסרטון כאילו הוא נמצא שם באמצע האקשן.

 

טכנולוגיה ממוחשבת

 

טכנולוגיית ה-360 מעלות מביאה לצופה כמות זוויות ואפשרויות בלי נגמרות. הטכנולוגיה משתמשת בצילום מיוחד המצלם לכל כיוון, כל הזמן. הצופה יכול להסתכל בכל צפייה לכיוון אחר ובכך להכפיל את כמות הצפיות שלו בסרטון. טכנולוגיית ה-360 מעלות משתמשת בתוכנות מחשב מתוחכמות וחזקות שתופרות את חומרי הגלם המצולמים לכדי צילום אחד מלא לכל הכיוונים. הצופה שנע בתוך עולם ה-360 מרגיש שהוא נמצא בלב ההתרחשות ולמעשה כאילו הוא עצמו היה שם. בנוסף, רמת הטכנולוגיה היום מאפשרת לצופה (בתוכנות ייעודיות) להתקרב ולהתרחק מההתרחשות (זום פנימה או החוצה).

שתי החברות המובילות כרגע בתחום הטכנולוגיה הממוחשבת ב-360 מעלות ומציאות מדומה הן חברת יוטיוב וחברת קולור. לחברות אלה יש נגני 360 מעלות מובנים באתרי האינטרנט שלהם והם זמינים לשימוש הקהל הרחב. בצורה זאת כל אדם בעולם עם מכשיר שמחובר לאינטרנט יכול לצפות בכל סרטון 360 מכל נקודה בעולם, מה שמהווה יתרון משמעותי לחברות אשר מפרסמות בצורה זאת

 

 

 

המדריך לסרט הסברה אפקטיבי

Please reload

טכניקות פשוטות שיביאו לכם לקוחות חדשים

July 2, 2014

1/2
Please reload

פוסטים נוספים

June 7, 2014

Please reload

חיפוש לפי תגיות
Please reload